Pilaitė

Šiuos metus pradėjome įsigiję Alberto Kazlausko knygą ,,Gatvės gyvos’’ apie Vilniaus miesto periferijas. Nieko nelaukdami keliaujame susipažinti su mikrorajonais ir papasakoti savo įspūdžius iš jų.

Pilaitės maršrutas apie 2,2 km, 9 objektų.

J

    Pilaitė, didžiausias Vilniaus mikrorajonas – deminutyvas. Pamenu kaip šis rajonas plėtėsi, pamenu smėlio kalnus, pamenu betono luitus, bet niekada nebuvau susimąstęs kas toje vietoje buvo praeityje. O iš tikrųjų nelabai kas ir buvo.

    Jei nežavi naujos mokyklos, vieta kur stovės bažnyčia ir vieta kur galbūt stovėjo pilis (pilaitė), tai nepatariu važiuoti į šį rajoną. Žinoma, yra Pilaitės malūnai. Stovi gana gražus ir Vilniuje nesutinkamas vėjo malūnas, kuris neveikia ir yra nuomojamas įvairioms šventėms. Taip pat yra vandens malūnas su nedidele lauko ekspozicija, pažiūrėti visai įdomu, nors nieko ypatingo.

    Baigus pasivaikščiojimą galiu tvirtai pasakyti, jog labiausiai Pilaitėje rekomenduoju vietinius kebabus, istorinių ar įdomių objektų dar per mažai, bet tai jaunas mikrorajonas ir, neabejoju, kad bėgant laikui ir Pilaitė turės savitą istoriją.

 

dsc_0313
Beepart meno dirbtuvės (Vydūno g. 0)

I    

    Maišant šokoladinių keksiukų tešlą galvojau kaip reiktų apibūdinti Pilaitę. Pasirodo, tai sunki užduotis. Naujas mikrorajonas, kuriame pilna prekybos centrų ir daugiabučių kiemų su arkomis.

    Turbūt nei vieno nerasite žmogaus, kuris be priežasties važiuotų į Pilaitę pasivaikščioti. Mes pabandėme. Nusivylimas yra, net kažkaip liūdna, kad joje taip nieko nėra. Atsiprašau pilaitiškių, bet galbūt gyvenant ten, viskas atrodo kitaip, bet bent man, svetimšaliai, tai pasirodė labai liūdna miesto dalis.

    Erdvės lyg yra, bet tvarkos stiprus stygius. Praėjus Beepart dirbtuves, kurios atrodo kaip iš filmo apie profesorių, kuris gyvena miške prieiname malūną. Ir vietoj to, kad galvočiau tik apie gražų malūną, kuris atrodo kaip iš K. Borutos apysakos ,,Baltaragio malūnas’’, matau socialinius būstus ir šiukšles. Tikiuosi ten pavasarį ,,Darom’’ akcija padės apsitvarkyti.

dsc_0311
Pilaitės daugiabučių kiemų arkos.

Copyright © 2017 Visos teisės saugomos.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s