Muziejų naktis 2017

Gegužės 20 d. visoje Lietuvoje vyko Muziejų naktis. Mes lankėmės Vilniuje. Kadangi esame aplankę daugiau nei 25 Vilniaus muziejus, Muziejų nakties metu stengiamės apsilankyti tuose kuriuose dar nebuvome. Aplankėme :

  1. VINCO MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINĮ BUTĄ-MUZIEJŲ

  2. VINCO KRĖVĖS-MICKEVIČIAUS BUTĄ-MUZIEJŲ

  3. LIETUVOS KULINARINIO PAVELDO MUZIEJŲ

  4. VILNIAUS GYNYBINĖS SIENOS BASTĖJĄ

  5. VENCLOVŲ NAMUS-MUZIEJŲ

Apie juos trumpai:

Vinco Mykolaičio-Putino ir Vinco Krėvės memorialiniai butai-muziejai yra įsikūrę tame pačiame name tik skirtinguose butuose. Šiuose mažuosiuose muziejuose užtrukome trumpiausiai, tačiau įspūdį paliko sukauptos knygų kolekcijos. Šie butai paprasto lankytojo ypatingai nesužavės, tačiau kas domisi šių rašytojų kūryba arba moksleiviai, kurie skaito jų kūrinius mokykloje, gali atrasti įdomių detalių apie rašytojų gyvenimus.

 

Lietuvos kulinario paveldo muziejus yra vienas retų muziejų, kurie turi savo kavinę. Ten pasisvečiuoti neteko, bet pats muziejus tvarkingas ir ekspozicija gana plati. Visgi dominuoja indai – sovietiniai, proginiai ir pan. Taip pat daug dėmesio skirta porcelianui ir stalo serviravimui.

Vilniaus Gynybinės sienos bastėja jau buvo lankyta po renovacijos, bet Muziejų nakties metu lankėmės dar kartą ir buvome nustebinti gerąja prasme. Ekspozicijos tema ,,Archeologijos atradimai’’. Nors esame aplankę tikrai daug muziejų ir ekspozicijų, bet Bastėjos aplinkoje archeologiniai radiniai puikiai tiko ir pritraukė tikrai daug lankytojų, nors Bastėjos apžvalgos aikštelė ir buvo uždaryta.

Venclovų namai-muziejus Vilniuje yra vertinamas skeptiškai dėl A. Venclovos sovietinės praeities, tačiau dėkojame darbuotojoms, kurios papasakojo mums istoriją apie Antaną ir Tomą Venclovus bei namo architektą Jan Borovski. Šis ne tik pastatė Venclovų namus, bet taip pat buvo atsakingas už Trakų pilies atnaujinimą ir kitus svarbius objektus. Tarp senų įvairiomis kalbomis parašytų knygų istorijos skambėjo dar įdomiau.

Deja Muziejų nakties tikslas buvo Vilniaus Rotušės požemiai, tačiau per visą rotušės aikštę išsidriekusi eilė mūsų tikslą nukėlė kitam kartui. Tikimės aplankyti šį objektą vėliau ir būtinai įspūdžiais pasidalinsime su Jumis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s