Rasos

Šiuos metus pradėjome įsigiję Alberto Kazlausko knygą ,,Gatvės gyvos’’ apie Vilniaus miesto periferijas. Nieko nelaukdami keliaujame susipažinti su mikrorajonais ir papasakoti savo įspūdžius iš jų.

DSC_0553 (1)

I

Rasas mes visi žinome tik kaip senųjų Rasų kapinių vietą. O ši kelionė iš esmės tai patvirtino. Šį kartą koregavome maršrutą, kuris buvo nurodytas autoriaus knygoje ,,Gatvės gyvos’’.

Apie Varšuvos gatvę autorius rašė, kad yra kalnas nuo kurio atsiveria Vilniaus panorama. Na pavasarį, vasarą per medžius nieko nesimatė, bet rastos sūpynės buvo smagus atradimas. Teks bandyt eiti rudenį ieškoti tos gražios miesto panoramos.

Kaip visada apie maršrutą.Tai gi jis nėra lengvas, teko kilti į kalnus, dėlto siūlau pagalvoti apie avalynę.

O paskutinė lankytina vieta kuri man paliko įspūdį, tai Rasų kolonijoje esantis angliško tipo namų kvartalas. Jeigu esate matę filmą apie Šerloką Holmsą, tai Rasų kolonija primena namus, kuriuose jisai gyveno.

Na tikrai kuo Rasos išsiskiria tai didžiausiu lenkų turistų skaičiumi, visi plūste plūsta aplankyti Pilsudskio širdį.

 

J

Rasos man niekada neatrodė kaip kažkokia atskira Vilniaus vieta, tuo labiau ne mikrorajonas. Praėjus visą maršrutą nuomonė nepasikeitė.

Visgi pagrindinis ir be abejonių įdomiausios objektas lieka Rasų kapinės (lietuviškoji,lenkiškoji, rusiškoji dalys). Taip pat išskirčiau Misionierių vienuolyno kompleksą su įvairios paskirties religiniais pastatais, tokia vieta yra išsiskiria Vilniaus kontekste. Visi kiti objektai yra daugiau pritempimas prie lankytino objekto statuso. Pvz., yra Geležinė gatvė, o ji pasižymi tik gražia istorija, todėl suprasti kodėl Autorius siūlo ją aplankyti yra sunku. Kas domisi architektūra, Rasose suras įdomių pastatų, bet man, kaip paprastam turistui, pastatai didelio įspūdžio nepadarė.

Pasivaikščiojus mintyse liko patvirtintas faktas, jog Rasos garsėja tik kapinėmis, taip ir turėtų būti..

DSC_0569
Buvęs vizičių (Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo seserų) vienuolynas

Copyright © 2017 Visos teisės saugomos.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s