Naujoji Vilnia

Paskutinysis aplankytas maršrutas iš knygos ,,Gatvės gyvos‘‘.

 

IMG_20170715_213039_923

J

Naujoji Vilnia ilgą laiką buvo miestas netoli sostinės. Ji Vilniaus dalimi tapo tik 1957 m., nors jau daugiau nei pusę amžiaus ji miesto sudėtyje, tačiau vis dar išlaikė savitumą. Nuvykus ten, iškart jaučiasi, jog čia ne eilinis mikrorajonas, čia buvęs atskiras miestas. Net vietiniai iš „Vileikos“ važiuodami Stepono Batoro gatve sako, jog važiuoja „į miestą“. Man, kaip gimusiam ir augusiam viename Vilniaus „miegamųjų“ mikrorajonų Naujoji Vilnia atrodė nepažįstamas ir tolimas rajonas. Todėl pažintis buvo be jokių išankstinių nusistatymų.

Kalbant apie lankytinus objektus, ši vietovė išsiskiria buvusių gamyklų ir fabrikų gausa. Jų patarčiau nelankyti, nebent mėgstate pramonės betoninius gigantus, į kurių vidų patekti negalima. Naujoji Vilnia turi netikėtų puošmenų, viena jų – neabejotinai gražiausia „Maxima“ Vilniuje (buvęs kino teatras). Išskirtinis objektas yra psichiatrijos ligoninė, nors ji ir nėra tokia baugi ir uždara kaip analogiškos įstaigos Holivudo filmuose, tačiau laisvai teritorijoje vaikščiojantys pacientai sudaro nejaukią kompaniją.

Pati gražiausia vieta yra Naujosios Vilnios pilkapynas ir užtvanka, esantys visiškai šalia nakvynės namų (sudarančius keistą įspūdį dėl šalia stovinčių asocialių asmenų). Ši vieta yra mikrorajono iliustracija, ten kur susiduria – praeitis, gamta ir realybė. Pilkapynas pilnas akmenų su įvairiais rašmenimis, primenančius runas, toks mažytis lietuviškas Stounhendžas. Užtvanka gražus gamtos kampelis, kuris labai populiarus baidarių mėgėjų tarpe. O nakvynės namai primena, kad pramonės centras buvusi Naujoji Vilnia keičiasi ir kai kurie darbininkai, sugriuvus senajai sistemai, nesugebėjo prisitaikyti. 

Naujoji Vilnia yra labiausiai savitas mikrorajonas iš visų aplankytų, vaikščiojant „Gatvės gyvos“ maršrutais. Nesvarbu kokius objektus ten lankysite, bet Naująją Vilnią aplankyti kiekvienam vilniečiui tiesiog būtina.

CYMERA_20170716_010915

I

Naujoji Vilnia yra jau paskutinysis aplankytas maršrutas iš knygos ,,Gatvės gyvos‘‘. Didelis, sunkus, bet labai įdomus. Būtina gera apranga. Bet labiausiai noriu su Jumis pasidalinti įspūdžiais ir nuotykiais šiame mikrorajone.

Senąją Lietuvos istoriją menantys pilkapiai. Užlipus mediniais laiptais ne tik galėsite pamatyti pilkapynus, bet ir akmenų ekspoziciją iš visos Lietuvos. Tai akmenų su paslaptingais ženklais kopijos. Knygoje yra parašytos koordinatės, mums pasirodė patogiau ieškoti pagal adresą (A. Kojelavičiaus g. 50). Kitoje gatvės pusėje tvenkinys, kurį irgi būtinai aplankykite. Graži, tvarkinga vieta.

Pusės maršruto sudaro fabrikai. Stovi milžiniški angarai, kurie laukia kada vėl prisikels naujam gyvenimui. Nei į vieną fabriką įeiti negalėjome, gaila.

Kitas ne ką prastesnis nutikimas įvyko Psichiatrinėje ligoninėje. Ligoninės pastatas primena filmus. Didelis parkas ir dar didesnis pastatų kompleksas. Perskaitę istoriją ėjome aplink visą kompleksą. Užsižiūrėjus į pastatus nepastebėjau, kad ligoninės pirmame aukšte buvo atidarytas langas. Staiga ten stovintis vyras mane pamatęs pradėjo kaukti kaip vilkas ir lekuoti. Jis tai darė labai profesionaliai. Jeigu būčiau ten buvus viena būtų baisu, bet apsiėjau tik su šiurpuliukais. Jeigu galvojate, kad kažką darėme nelegaliai, tai tame parke vaikšto visas mikrorajonas.

Maistas. Nėra ten didelio pasirinkimo kur užkąsti, bet jau ne pirmą kartą ragavome Grill Food ruošiamų kebabų. Ruošia ilgai, bet kokybiškai. Skanu.

Paskutinis knygos aplankytas maršrutas, bet ne paskutinis mūsų. Prižadame toliau dalintis savo nuotykiais ir atradimais.

DSC_1229

Copyright © 2017 Visos teisės saugomos.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s